Strona główna Aktualności Ekstrakt z konopi indyjskich hamuje rozwój nowotworu mózgu
Ekstrakt konopi indyjskich

Ekstrakt z konopi indyjskich hamuje rozwój nowotworu mózgu

Ekstrakt z konopi indyjskich i jego wpływ na rozwój nowotworu mózgu

Eksperci uważają, że ekstrakt z konopi indyjskich może być używany do leczenia nowotworu i dzięki niemu guzy maleją lub nawet znikająNowe badania przeprowadzone przez specjalistów z Uniwersytetu Londyńskiego odkryły, że najbardziej skuteczną metodą leczenia guzów nowotworowych mózgu jest połączenie aktywnych składników chemicznych konopi czyli kannabinoidów. Dwa z nich czyli tetrahydrokannabinol (THC) i kannabidiol (CBD) były testowane jako lek na raka mózgu, który jest dość ciężkim przypadkiem zabierającym życie około 5200 osobom każdego roku. Wskaźnik przeżywalności po pięciu latach od zdiagnozowania nowotworu wynosi 10%. Nowe badanie jako pierwsze pokazało, że połączenie THC i CBD z napromieniowaniem w dużym stopniu wpłynęło na zahamowanie rozwoju nowotworu w mózgu myszy.

Ekstrakt konopi indyjskich
Na zdjęciu kolejno: skrystalizowany ekstrakt konopny – 98% czyste CBD, ekstrakt CBD, olej konopny.

Opinie ekspertów

Korzyści płynące z używania konopi były znane już wcześniej, ale drastyczna redukcja nowotworu mózgu przy użyciu kannabinoidów i napromieniowania jest czymś nowym i może okazać się obiecującym sposobem leczenia i nadzieją dla wielu pacjentów w przyszłości.

Kannabinoidy to aktywne substancje chemiczne występujące w konopiach indyjskich, znane są również jako fitokannabinoidy. Istnieje 85 znanych kannabinoidów w roślinach konopi.

“Wyniki testów przeprowadzonych na myszach są bardzo ekscytujące. Guzy poddano leczeniu rożnymi sposobami, aby uzyskać więcej informacji. Pierwszy przypadek nie był leczony, drugi został potraktowany samymi kannabinoidami, trzeci był leczony przy użyciu napromieniowania oraz czwarty, który był poddany leczeniu kannabinoidami połączonymi z napromieniowaniem”. – mówi Dr Wai Liu, główny badacz projektu.

Zespół badawczy omawia możliwość stosowania kannabinoidów i napromieniowania w badaniu klinicznym prowadzonym na ludziach.

Badania zostały opublikowane w czasopiśmie “Molecular Cancer Therapeutics”.

źródło: https://www.sciencedaily.com/releases/2014/11/141114085629.html 

Comments are closed.