Strona główna Aktualności Bakerstreet (Red No 1) – medyczna marihuana Canopy Growth 20/0,5

Bakerstreet (Red No 1) – medyczna marihuana Canopy Growth 20/0,5

Bakerstreet (Red No 1) to odmiana indica, która najczęściej kojarzona jest z londyńską rezydencją słynnego detektywa Sherlocka Holmesa. Jest dziełem kanadyjskich hodowców LP Tweed, które swoją genetykę zawdzięcza Hindu Kush. To świeża odmiana klasyki, która ma wyjątkowy i bogaty aromat oraz zapewnia m.in. działanie uspokajające.

Spis treści:

Bakerstreet – charakterystyka i właściwości odmiany

Bakerstreet, podobnie jak wiele innych współczesnych odmian, wywodzi się z genetyki Hindu Kush. Odmiana ta pochodzi z pasma górskiego Hindukuszu, które biegnie wzdłuż granicy Pakistanu i Afganistanu. Po raz pierwszy została przywieziona do Stanów Zjednoczonych w latach 60. XX wieku przez podróżników, którzy wybrali się na słynny „szlak hippisowski”, czyli trasę dobrze znaną turystom ze względu na piękno i bujną roślinność konopi. Obecnie Hindu Kush jest przodkiem niezliczonych odmian, a słowo „Kush” rozpoznają nawet ci, którzy nigdy w życiu nie palili marihuany.

Bakerstreet

Zapach i działanie Bakerstreet

Zapach mokrej roślinności, ziemi i drzewa sandałowego odmiany Bakerstreet przywodzi na myśl rustykalną chatę z bali w deszczowy dzień. Po zmieleniu pąków wyczuwalny jest delikatny zapach kadzidła i ziół, charakterystyczny dla szczepów Kush. Intensywnie zielone pąki Bakerstreet oferują słodko-kwaśny smak z nutą oleju napędowego i lekką nutą ostrego sera, co dla wielu konsumentów marihuany jest wręcz rarytasem.

Odmiana Bakerstreet, jako czysta indica ma tendencję do przykuwania konsumenta do kanapy. Po tej odmianie nie należy spodziewać się jasności umysłu, czy euforycznego pobudzenia. Genetyka Kush zapewnia silne działanie uspokajające, które narasta powoli i długo się utrzymuje, przeplatając się z falami spokoju, przyjemności i senności.

Potencjalne działania niepożądane

Najczęstsze skutki uboczne nie są poważne i obejmują zaczerwienienie oczu i suchość w ustach. Bakerstreet może również powodować u niektórych użytkowników łagodną paranoję, ale to zjawisko na szczęście nie występuje zbyt często.

Red No 1 – zastosowanie w medycynie

Ze względu na silne efekty relaksujące i uspokajające specjaliści wykorzystują Bakerstreet do leczenia takich schorzeń, jak przewlekły ból spowodowany urazem lub chorobą, stres, nudności i skurcze mięśni. Jest zatem ciekawą odmianą dla osób potrzebujących ukojenia w bólach o różnej przyczynie. Canopy Growth 20/0,5 można również stosować w celu zmniejszenia zaczerwienienia i obrzęku w obszarach objętych stanem zapalnym. Działanie relaksujące może również pomóc uspokoić nerwy osobom cierpiącym na niepokój i stany lękowe. Bakerstreet łagodzi także objawy depresji i PTSD, a także pomaga w przypadku bezsenności.

Jeżeli potrzebujesz recepty na medyczną marihuanę, porady specjalisty lub pomocy przy dawkowaniu CBD i THC zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Współpracujemy z lekarzami i specjalistami, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Konsultacje i prośby o wystawienie e-recepty możesz również bezpośrednio realizować umawiając się z naszym specjalistą. Aby to zrobić kliknij UMÓW WIZYTĘ.


Źródło: MedycznaMarihuana.comBioHemp.pl, cannacabana.com