Strona główna Aktualności LEMON SKUNK – medyczna marihuana Red No 2

LEMON SKUNK – medyczna marihuana Red No 2

Cannabis Sativa L. Red No. 2 od Spectrum Therapeutics jest surowcem farmaceutycznym (medyczną marihuaną), który jako pierwszy trafił do polskich aptek po legalizacji. Medyczna nazwa Red No 2 niewiele mówi o właściwościach tej odmiany, ale użytkownikom rekreacyjnym jest ona znana jako Lemon Skunk.

Spis treści:

Lemon Skunk – charakterystyka, wygląd i działanie odmiany

Lemon Skunk to odmiana marihuany o przewadze genów sativa, która powstała w wyniku połączenia dwóch nieznanych fenotypów Skunk. Zawiera 19% THC i maksymalnie 1% CBD. Lemon Skunk był wielokrotnie nagradzany na festiwalach konopnych, a w 2009 roku za sprawą Hight Times trafił na listę odmian wszechczasów.

Topy Lemon Skunk są niezwykle zbite, a ich mocno nasycona zielona barwa kontrastuje z pomarańczowo – bursztynowymi włoskami. Imponująca jest także ilość trichomów, przez co po mieleniu w grinderze zostaje sporo drogocennego kiefu.

Lemon Skunk Red No 2

Podczas konsumpcji zapewnia poprawienie nastroju, dodaje energii i motywuje. Efekt psychoaktywny nie jest jednak przytłaczający. W miarę upływu czasu odmiana daje uczucie relaksu, ale nie uspokaja nadmiernie, co czyni ją idealną do stosowania w ciągu dnia.

Jeśli chodzi o aromaty to wskazówka kryje się w nazwie odmiany. Nikogo nie zdziwi zatem fakt, że w Lemon Skunk dominuje cytrynowo – skunkowy zapach z kwaśnymi i ziemistymi aromatami, a podczas konsumpcji kubki smakowe kuszone są podobnymi słodkimi i kremowymi nutami.

Red No 2 – korzyści medyczne i potencjalne działania niepożądane

Odmiana Red No 2 dostępna w polskich aptekach nie zawiera wprawdzie wysokiej zawartości CBD, ale to nie przeszkadza jej w zapewnianiu korzyści terapeutycznych. Ze względu na wspomniane wcześniej poprawiające nastrój i podnoszące na duchu działanie odmiana ta często zalecana jest przez specjalistów celu łagodzenia objawów depresji. Z kolei wykazując właściwości relaksujące pomoże osobom często cierpiącym na silny stres. Geny sativa zapewniają także skuteczne leczenie ADD/ADHD, zapalenia stawów, zaburzeń żołądkowo-jelitowych, nudności, a także przewlekłego bólu.

Tak jak w przypadku wszystkich odmian marihuany o wysokiej zawartości THC obowiązuje zasada, że mniej znaczy więcej. Oznacza to, że Red No 2 należy stosować w możliwie najniższej dawce, która wywołuje oczekiwany efekt terapeutyczny. Zbyt wysoka dawka spowoduje suchość w ustach, zaczerwienienie oczu lub zawroty głowy, a w niektórych przypadkach niepokój, a nawet paranoję.

Jeżeli potrzebujesz recepty na medyczną marihuanę, porady specjalisty lub pomocy przy dawkowaniu CBD i THC zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Współpracujemy z lekarzami i specjalistami, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Konsultacje i prośby o wystawienie e-recepty możesz również bezpośrednio realizować umawiając się z naszym specjalistą. Aby to zrobić kliknij UMÓW WIZYTĘ.


Źródło: MedycznaMarihuana.com, BioHemp.pl, dailyedibles.io